Facebook'ta Bizi Takip Edin Twitter'da Bizi Takip Edin Instagram'da Bizi Takip Edin İletişim Bilgileri Bizi Arayın0532 702 20 57
Phibrows
Yuliya Glazova | Beauty Center
Bölgesel Zayıflama

Soğuk Lipoliz İşlemi Nedir?

Soğuk Lipoliz vücudumuzda istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz bir hale getirip bu yağların parçalanarak yok olmasını sağlayan kontrollü, basit ve hızlı bir işlemdir. Vücudumuzdaki yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığı zaman “soğuk kaynaklı  (panikülit) olarak da bilinen programlanmış hücre ölümü (apopitoz) oluşur.

 • Lipoliz işleminin uygulanış nedeni vücudumuz da depo bölgeleri olarakta bilinen bel, basen gibi bölgelerdeki fazla yağların spor yaparak bile istenilen düzeyde eritilememesidir.
 • Bu yüzden günümüzde bu yöntem ortaya çıkmıştır.
 • 1 seansta istenmeyen yagların %20 ile %40 kadarını yok eder.
 • 18 yaşını doldurmuş herkes de uygulana bilir.
 • Yağların yok edilmesinin yanında uygulanan bölgenin sıkılaşmasını da saglar.

Soguk Lipoliz  yoğun ve kalıcı yağ depolarını azaltarak vücudu şekillendiren liposuction gibi gelenekse işlemlerden çekinen kişiler için alternatif bir yoldur. Uygulanan bölgedeki bütün yağ hücreleri soğuğa aynı tepkiyi vererek kristalize olurlar. Böylece Lipoliz uygulanan bölgedeki bütün yağ hücreleri apopitoza uğrayacağı için vücutta düzenli ve orantılı bir incelme olur. Ayrıca lipocuksihon dan sonra görülen ağrıların hiç biri gözükmez.

Soğuk Lipoliz İşlemi Nasıl İncelme Sağlıyor ?

Soğuk Lipol Cihazı, düşük bir sıcaklıkta vakum masajı kullanılarak vücutta istenmeyen bölgedeki yağ hücrelerinin özel bir el aparatı ile emilmesini sağlar. Böylece yağ hücreleri normal vücut sıcaklığından izole edilir.

Uygulanan bölge  önce 45 dereceye kadar ısıtılır, sonra hızlı bir şekilde -5 dereceye kadar soğutulur. Bu şekilde yaklaşık olarak 1 saat beklenirken, yağ depolarının apopitozis (programlanmış hücre ölümü) sürecine girmelerine sebep olur ve yağ hücre fonksiyonlarının küçülüp geri dönüşümsüz kaybına yol açar. Uygulanan bölgedeki yagların yok edilmesiyle beraber aynı zamanda da sıkılaşmaktadır. Bu iki etki, oturmuş yağ dokularına selektif bir şekilde nüfuz edilmesine izin verir.

Bir ya da iki seans içerisinde oturmuş yağ dokusunda kalıcı azalma sağlanır. Bütün bu işlemler, rahat ve güvenli bir ortamda gerçekleşir. 1 veye 2 seans da, olağanüstü sonuçlar elde edilir. Lipoliz işlemi vücutta el aparatıyla emilebileceği tüm bölgelerine uygulanabilir..

Soğuk Lipoliz

 • Cerrahi lipolizbir işlem gerektirmeyen bir uygulamadır.
 • Acısız- Ağrısız- Hızlı v.s.
 • Yağların parçalanması için yağ hücrelerini dondurur.
 • lenfatik sistem ile atılmalarını sağlar..
 • Uygulanan bölgeye yerleştirilir yerleştirilmez hemen çalışmaya başlar ve etkisini hızla  arttırır.
 • Lipoliz Cihazı yerleştirildikten 5 ila 20 dk içersinde 4 ℃  soğuklukta yağları parçalamaya başlar.
 • Vücudumuzdaki diğer dokulara zarar vermezler.
 • Apoptotik yağ hücrelerini yok eder.
 • Ölü yağ hücreleri vücuttan atar ve yağ tabakasında incelme sağlar.
 • Yağ dokusunu azaltan zararsız bir uygulamadır.
 • Vücut da yağ hücrelerinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde daha fazla etki gösterir.
 • İstenmeyen yağların giderilmesinde günümüzdeki en  iyi yöntemdir.

Lenf Drenaj

Hepimizin içinde bizi sağlıklı tutmaya çalışan sessiz bir sistem bulunmaktadır. Buna lenf sistemi adı verilir. Lenf sistemi olmadan vücudumuz bir balon gibi şişer ve vücudumuzdaki sıvılar durgunlaşıp hücrelerimizi öldürür.

Birçoğumuz farkında değiliz ama şimdiye kadar yapılan araştırmalar lenf sisteminin en ufak ağrı ya da sızılara, düşük enerjili hissetmemize ya da soğuk algınlığı ve grip oluşumuza etkisi çok fazladır ve bu olumsuzlukların nedeni durgun bir lenf sistemi ya da çökmüş bir bağışıklık sisteminden dolayı olabilir. Lenf damarları cildimizin her santimini kapsayan bir ağ örgüsüdür ve bütün organları çok büyük titizlilikle çevreler. Lenf damarları çok küçük, hassas ve kalın hücrelerdir.

Lenf damarlarının içinde renksiz bir sıvı bulunmaktadır. Bu renksiz sıvının görevi lenf damarları ile vücut içinde dolaşarak vücudun sıvı dengesini korumak, bakteri, virüs, inorganik maddeler ve atık ürünler gibi vücut için zararlı maddelerin vücuttan atılmasını sağlamak ve ölü hücrelerin, suyun ve yağların vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktır yani bir başka deyişle vücudun taşıma ve dolaşım sistemidir. Lenf damarlarından akan lenf sıvısı insan vücudunun belirli bazı bölgelerinde bulunan lenf bezleri sayesinde süzülür. Bağışıklık sistemimizi düzenleyen, vücudumuzdaki atık maddelerden kurtulmamızı sağlayan, vücudumuzdaki fazla suyun yani ödemin dışarı atılmasını sağlayan lenf sistemimiz için geliştirilmiş lenf drenaj masajı, lenf sistemimizin düzgün, hızlı ve sağlıklı çalışması için çok önemlidir. Doğru yapılan bir lenf drenaj masajı ile lenfatik sistemimizin çalışması ve lenf akış hacminin 20 kat arttırılması teşvik edilmiş olur.

Fakat eğer lenf drenaj masajında fazla basınç uygularsak lenf sistemimiz çalışmaz dolayısıyla lenf akışı çöküntüye uğrar. Hatta bu aşırı basınç lenf damarlarını tutan filamentlerin bile kırılmasına neden olabilir. Bu durumda lenf drenaj tedavisinin uygun olmadığı kendini ödem ile göstermektedir. Bu ödem geçici olup, ödeme neden olan filamentlerin kırılması 24 saat içinde kendi kendine tedavi olur. Daha sağlıklı olmak adına yapılan lenf drenaj masajı ile ilgili mutlaka kendinizi emin ellere teslim etmelisiniz. Lenf drenaj işleminde kişiye ince bir çorap giydirildikten sonra ayak ucundan bele kadar kapalı bir kılıf ile bu bölgeler sarılır ve makine çalıştırılır. Bu lenf drenaj makinesi ile ayak ucundan yukarıya doğru belli aralıklarla yeterli derecede basınç uygulayarak lenf sisteminin hızlandırılması hedeflenmektedir.

Lenf drenaj masajında uygulanan basınç ile birçok sistem hızlandırılır

Bu hızlanmanın sonucunda kişi birçok olumlu etkiler alır. Lenf drenaj masajı ile elde edilen olumlu etkiler arasında; yağların yakılması, vücuttaki ödemlerin atılması, yabancı maddelerin atılması, cildin güzelleşmesi, kasların çalışmasından dolayı kan dolaşımının artması, vücutta sıkılaşma, selülitin azalması, cilt lekeleri ve yaraların iyileşmesi, kabızlık azalması, stres azalması, menopoz sıkıntılarının azalması, gerginlik ve sinirliliğin azalması, romatizmanın iyileşmesi, üşütme-grip semptomlarında azalma, doğum sonrası vücut ve ruh halinin iyileşmesi bulunmaktadır. Lenf drenaj masajı haftada 3 kere uygulanması idealdir. Lenf drenaj seansı yaklaşık 30 dakikadır ve uygulama sonrası herhangi bir yan etki olmaz. Lenf drenaj işlemi herkes tarafından kullanılabilir. Çünkü bu masaj tipi çok hafif, hiçbir kimyasal kullanılmadan ve yavaş yapıldığı için ciltte kızarıklığa bile neden olmaz.

Pasif jimnastik nedir ?

İnsanların bir çoğu kilo problemleriyle kendi kendine başa çıkmaya çalışıyor. Ancak kilo almamızın nedenleri genetik olduğu kadar beslenmemize ve yaşam tarzımıza da bağlıdır. Bu yüzden öncelikle sağlıklı bir yaşam sürmeli yani dengeli beslenmeli ve spor yapmalıyız.

Pasif jimnastik bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Sadece bölgesel zayıflamaya yardımcı olmakla kalmaz, selülit tedavisi, saç çıkarma, vücuttaki şekil bozukluklarının giderilmesi gibi tedaviler için de kullanılır.

Pasif jimnastik elektroterapi denilen yöntem ile vücuttaki hedef bölgede bulunan kaslara düşük voltajlı elektrik akımı vererek kasların çalışmasını ve yağların yakılmasını sağlamaktadır. Pasif jimnastik ile bölgesel zayıflama tedavisi gören insanların tedaviden sonra kesinlikle bol bol su içmeleri gerekmektedir.

Çünkü tedavi sırasında açığa çıkan enerji ancak bol içerek giderilir. Ayrıca kasların hareket etmesi ile birlikte yakılan yağlar vücuttan dışarı atılır. Su içerek yakılmış yağların vücuttan daha hızlı atılmasını sağlayabilirsiniz. Pasif jimnastik tek başına etki sağlayan bir bölgesel zayıflama tedavisi değildir. Pasif jimnastik tedavisinin yanında kişiler sağlıklı ve dengeli beslenmeye özen göstermelilerdir.

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama nasıl gerçekleşiyor ?

Radyofrekans, bölgesel zayıflama yöntemlerinden biridir. Bölgesel zayıflama, bölgesel yağları giderebilmek için geliştirilmiş tedavi yöntemleri olup, başlıca radyofrekans, lipoliz, soğuk lipoliz, pasif jimnastik ve kavitasyondur. Bunlardan radyofrekans dediğimiz yöntem, bölgesel zayıflamanın yanı sıra selülit tedavisi, kolların ve çene altının toplarlanması, göğüs dikleştirme tedavisi ve vücut şekillendirme tedavisinde kullanılır. Radyofrekans bir başka deyişle ısı kontrolünde zayıflama yöntemidir.

Radyo dalgaları vücudumuzdaki su moleküllerini ve iyonlarını harekete geçirerek enerji açığa çıkartır ve hedef bölgenin ısınması sağlanmış olur. Hedef bölgenin 41 ile 43 derece arasında sıcaklığa ulaşması amaç edilir, aynı zaman bu sıcaklık deri altında 50-55 derecede hissedilir. Kontrollü olarak verilen ısının vücudun başka bölgelerine bir zararı yoktur. Ayrıca infrared termometre ile sürekli ısı ölçümü yapılarak istenilen ısıya çıkarılır.

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama seans süreleri bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterse de en küçük alana sahip bölgede 15 dakika civarı olurken en geniş bölgede ise 60 dakika sürmektedir. Uygulama sırasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez çünkü cooling denilen soğutma sistemi eş zamanda tedavide uygulanır.

Radyofrekans nasıl etki etmektedir ?

Radyofrekans bir çeşit bölgesel zayıflama tedavi yöntemidir. Bölgesel yağlanma problemlerinin giderilebilmesi için bölgesel zayıflama tedavileri geliştirilmiştir. Bunlardan bazıları radyofrekans, pasif jimnastik, lipoliz, soğuk lipoliz ve kavitasyondur. Her bölgesel zayıflama tedavi yönteminin işleyiş tarzı farklı olsa da hepsindeki amaç birikmiş yağ dokularını parçalamaktır.

Radyofrekans da ısı kontrolünde yağ dokularını parçalayarak zayıflama sağlamaktadır. Isı kontrollü olarak verildiği için vücutta başka bölgelere zarar vermez. Cildin üzerindeki ısı 43 derecede hissedilirken cildin altında 55 dereceye kadar çıkar. Radyofrekansın tedavi süresi uygulama yapılacak olan bölgeye göre değişiklik gösterse bile ortalama olarak 30 ile 60 dakika arasında işlem tamamlanmaktadır. En küçük alandaki bölgeler için 15 ile 30 dakikayken, en büyük alandaki bölgeler için 40 ile 60 dakika arasında bir sürede gerçekleşir.

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama acı ya da ağrı veren bir tedavi yöntemi değildir. Ayrıca uygulama sırasında soğutma sistemi de eş zamanlı uygulandığı için herhangi bir acı hissedilmez.

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama tedavisi kimlere uygulanmaz ?

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama, vücut şekil bozuklukları, göğüs dikleştirme ve selülit tedavisi gibi tedaviler gerçekleştirilir. Radyofrekans ile bölgesel zayıflama tedavisi hedef bölgedeki kaslara kontrollü bir şekilde ısı veriliri. Isınan kaslar çalışır ve yağ yakarlar. Yakılan yağlar vücuttan idrar yolu ile atılır. 

Radyofrekansın kontrollü bir şekilde ısı yükseltmesi için infrared termometre kullanılır. Tedavi sırasında sürekli olarak ısı ölçümü yapılır bu sayede herhangi bir zararı dokunmaz. Radyofrekans su moleküllerini harekete geçirdiği için su düzeyi çok yüksek yağ hücrelerine kolaylıkla ulaşabilir. Yağ dokusuna ulaşması demek yağları eritebilmesi demektir.

Yağ duvarlarının hücreleri parçalanır ve eriyen yağlar kan ve lenf yolu ile emilerek vücuttan dışarı atılır. Radyofrekansın ikinci etkisi de hasar görmüş kollajenler ölür ve yerine yeni dokular yani kollajenler oluşur. Eriyen yağların yeri gerginleştirilir ve sıkılaştırılır. Vücudumuzda gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu deriz ve radyofrekans bağ dokularını yeniler.

Radyofrekans ile bölgesel zayıflama tedavisi, kanser hastalarına, kalp damar hastalarına, şeker hastalarına, cilt kanseri hastalarına, parkinson hastalarına, hamilelere, kalp pili olanlara ve protezi olanlara uygulanmaz.